צנרת המים במבנה סובלת מבלאי ושחיקה לאורך השנים ובמבנים ישנים ניתן לראות כי לאורך הזמן עולות ומתפתחות יותר ויותר תקלות ובעיות בצנרת המים של המבנה, דוגמת נזילות, ירידה בלחץ המים, עודף אבנית וחלודה ואף תקלות מורכבות יותר דוגמת פיצוצים בצנרת.

בעבר נהוג היה להתקין צנרת פנימית מברזל, בשל חוזקו המכני של החומר, אולם במהלך השנים ניתן היה להבחין כי צנרת מברזל נוטה יותר להחלדה, להצטברות של אבנית ומזיקים ובסופו של דבר להיווצרות סדקים והתפוררות. כיום הצנרת המובילה בשוק האינסטלציה והביוב היא צנרת מפלסטיק, וזאת בזכות פיתוח תרכובות פולימריים היוצרים חומר חזק ועמיד באופן מיוחד, המגלה עמידות ארוכת שנים גם בחשיפה תמידית למים, לחות וחומציות גבוהה.

כאשר עולות וצצות בעיות בצנרת הפרון הראשוני יהיה תיקון צנרת המים, באמצעות פתרונות דוגמת שחרור הסתימות וניקוי הצנרת, איטום חריצים וסדקים, החלפת יחידות צנרת פגומים, החלפת גומיות וחיזוק חיבורים. יחד עם זאת, כאשר מדובר בתקלות חוזרות ונשנות ו/או בעת החלטה על שיפוץ כולל של הבית המחזיק בצנרת ישנה נכון יותר להחליף את כלל הצנרת הביתית, לצינורות פלסטיק חדישים ועמידים.

תיקונים בצנרת המים מצריכים ידע מקצועיות ושימוש בטכנולוגיות חדישות, וזאת במטרה למנוע הרס מיותר של קירות על מנת לחדור לעומק התשתית. גם כאשר ניתן לזהות בבירור נזילה בצנרת הפנימית (באמצעות כתמי רטיבות על הקיר, ריחות רעים והיווצרות כתמי עובש) חשוב בטרם הפגיעה בתשתית המבנה לאתר את אופי ויקום הנזילה באופן מדויק. תחום האינסטלציה והביוב נהנה מטכנולוגיות מתקדמות וחדישות בניהן מצלמות תרמיות ומצלמות אינפרא אדום המאפשרות זיהוי ממוקד ומדויק של מיקום הנזילה והליקוי, למניעת הרס מיותר וחדירה מדויקת אל מיקום הבעיה ותיקונה.

קיימים גם רובוטים זעירים נושאי מצלמות לאיתור ואף לסיוע בתקלות, להחדרה לצנרת לצורך ניקוי ופתיחת סתימת ולמטרות נוספות.

חברת תדהר אינסטלציה היא חברה מובילה בירושלים ובסביבה המספקת שירותי אינסטלציה מתקדמים, תיקון צנרת מים, החלפה וחידוש הצנרת, שירותי ביובית, שאיבת ביב ובורות שופכה ושומן, ניקוי קווי ביוב לצורך תחזוקה וכלל שירותים נוספים למוסדות, לעסקים ולפרטיים.