סתימה בצנרת תבוא לידי ביטוי בהצפות, חזרת מי שופכה מן הביוב, ריחות רעים וחוסר יכולת לעשות שימוש במתקנים הסניטריים הביתיים. בין אם מדובר בסתימה באסלה, בכיור או במעברי הביוב, חשוב לדעת כי סתימה אינה נולדת ביום אחד לרוב (למעט מקרים של השלכה מכוונת של פסולת שאינה מתכלה לצנרת) וניתן לאתר את סימניה עוד בטרם ההצפה וההתמודדות עם מי השופכה העולים על גדותיהם בבית.

מעבר איטי במיוחד של מים וריח רע העולה מפתחי המעברים יאותת על תחילת היווצרות של סתימה, כאשר במקרים מסוימים שימוש במכשיר הוואקום הביתי (פומפה) ובחומר פותח סתימות המוזרם לצנרת יוכלו לסייע. במידה ואלה לא עזרו, והסתימה עולה על גדותיה חשוב לקרוא באופן מידי לאינסטלטור מומחה בפתיחת סתימות.

למרות שמדובר באחת מפעולות האינסטלציה הפשוטות ישנה חשיבות לעבודה מקצועית עם ציוד מתאים, הן לפתיחה מלאה של הצנרת והמעברים והן לשטיפת וחיטוי הצנרת. פתיחת סתימה המתבצעת באופן מקצועי תבטיח צנרת פתוחה ונקיה לאורך זמן, כאשר איש מקצוע מנוסה מעבר לניקוי המפגע גם יבחן את סוג הצנרת ואופן הנחתה וימליץ על תיקון במקרה הצורך למניעת סתימות בעתיד.

מעבר לפתיחת הסתימה יש לתת את הדעת על הגורם לסתימה, על מנת להנחות את דיירי הבית להימנע מיצירת סתימות נוספות. לעתים סתימות עשויות להיווצר שלא בהכרח באחריות בני הבית, אלא כתוצאה מפעילות של שכנים, הצטברות צמחיה וענפים שהתפתחו בצנרת, שאריות בטון שהתגבשו לסתימה כתוצאה מעבודות בניה ושיפוץ ואחרות.

קיימות שיטות שונות להנחת צנרת, כאשר חוסר בתכנון מתאים יכול להביא אף הוא לצנרת הנוטה להיסתם בשל חוסר בתנועתיות בשל צנרת זוויתית או מעברים שאינם מתוכננים כהלכה.

תדהר אינסטלציה היא חברה מקצועית ומובילה באזור ירושלים והסביבה, המספקת שירותי אינסטלציה מתקדמים באמצעות מיטב המכשור והטכנולוגיות, בניהן שירותי פתיחת סתימות באופן ידני או באמצעות ביובית על פי צורך, החלפת צנרת חלקית או מלאה, תכנון מחדש של צנרת ופתרונות מקצועיים לבעיות רבות נוספות.

תדהר אינסטלציה חרטה על דגלה מקצועיות ללא פשרות לצד הוגנות ואמינות, תוך מתן שירות מצוין לפרטיים, לארגונים ולמוסדות.