הצנרת בבית אמנם חבויה ואינה גלויה לעין אולם השפעתה מכרעת על חיי היום יום, על בריאות המשתמשים ועל שימור התשתיות. צנרת ישנה וחלודה עשויה להפריש קורוזיה למי השתייה, להיסדק ולגרום לנזילות ופיצוצים ולהביא לרטיבות ובקטריות בקירות הבית.

מתי מומלץ לבצע החלפת צנרת בבית?

בכניסה לדירה מיד שניה- ברכישת דירת מגורים מיד שניה, ובהנחה ומדובר במבנה בן יותר מחמש עשרה שנים, במידה ולא בוצעה החלפה בעבר מומלץ לבצע החלפת צנרת. כניסה לדירה חדשה כמעט תמיד תכלול בלאו הכי שיפוצים ושפצורים, טיוח, צבע, החלפת ריצוף, מומלץ לנצל את הטיפול בתשתיות ולדאוג לצנרת חדשה בבית.

צנרת רקובה- במקרים בהם הצנרת הישנה מראה סימני בלאי, ריקבון, נטייה לנזילות, מומלץ לתת מענה קבוע ולא נקודתי ולבצע החלפה של הצנרת בבית כולה.

שיפוץ- שיפוץ הבית הוא הזדמנות פז לחדש את הצנרת, לפתור בעיות של לחץ מים, אבנית במים, קורוזיה וסדקים, גם אם אלה טרם באים לידי ביטוי בחיי היום-יום.

ככלל, מומלץ להחליף צנרת מדי כ-15 שנים, תוך התייחסות לצינורות המתכת שהיו נהוגים בעבר. כיום השימוש הנפוץ יותר הוא צנרת פולימרית- צינורות פלסטיק איכותיים ללא נטייה להחלדה, גמישים ובעלי יכולת עמידות טובה. ללא היווצרות של סדקים או פיצוצים צנרת מפלסטיק אין צורך להחליף מדי תקופה.

בחירה בסוג הצנרת

מרבית הצרכנים לא מודעים להבדלים בין הצינורות השונים ואת ההחלטה על סוג הצנרת מקבל בעל המקצוע. יחד עם זאת חשוב להיות מעורבים, לשאול ולוודא כי הצנרת המותקנת תואמת את צרכי המבנה ותנאי האקלים המקומי.

צנרת SP- צנרת חזקה ועמידה במיוחד, מתאימה להתקנה באזורים חמים ורגישה לקור קיצוני.

צנרת PEX- צנרת איכותית במיוחד, עמידה בפני קור ואינה רגישה לשינויי טמפרטורות.

את קוטר הצנרת יש לקבוע בהתאם למספר נקודות המים בבית המהוות את צרכי המשתמשים.

חברת תדהר אינסטלציה מבצעת עבודות החלפת צנרת מקצועיות בעבור בתי מגורים, בניינים משותפים ודירות, עסקים וארגונים, תוך בחינה מקיפה של מצב התשתיות והצנרת הקיימת, החלפת קו ומקטע נקודתי במקרה הצורך והחלפה כוללת של הצנרת. כל העבודות מבוצעות בסטנדרטים מחמירים של מקצועיות ואיכות, בשימוש בצינורות באיכות מעולה, בהגינות וביעילות.