אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת אינסטלטור הוא זמינותו של איש המקצוע המיועד. לטיפול מהיר בתקלות בצנרת ובביוב ישנה חשיבות גדולה, שכן תקלות אלה נוטות להתעצם ולהתרחב, ותקלה פשוטה עשויה להפוך לבעיה מורכבת ויקרה ללא טיפול מהיר ומקצועי.

זיהוי תקלות בתחום האינסטלציה:

מספר גורמים יסייעו בזיהוי מהיר של תקלות צנרת וביוב והזמנת תיקון וטיפול מהיר, בטרם יחמירו ויגרמו לנזק מוחשי לצנרת, לכלים הסניטריים ולתשתית:

ריח רע- ריח רע העולה מפתחי הניקוז וממעברי הביוב מאותת על מים עומדים במורד הצנרת, ולמעשה מסמן על תחילת היווצרותה של סתימת ביוב. המים העומדים בצנרת הסגורה יוצרים עובש ופטריות והריח העולה מן הפתחים אינו נעים לנוכחים, אולם מדווח על תקלה חמורה בהרבה ללא טיפול ופתיחת הצנרת למעבר מים.

ירידה איטית של מים- מים היורדים באופן איטי ומצטברים גם אם לזמן קצר בכיור, במקלחונים ובאמבטיה מאותתים אף הם על הצטברות של סתימה המתחילה להתהוות במעברים. ניתן לנסות ולנקות באופן עצמאי את נקודת הניקוז ובמקרה בו הבעיה אינה נפתרת חשוב להזמין איש מקצוע בהקדם.

סימני רטיבות על גבי קיר ו/או תקרה- הצנרת עוברת בין קירות, ומיועדת במהותה להיות סגורה ואטומה על מנת שלא לפגוע בתשתיות. תחילת סימני רטיבות על גבי קיר או תקרה בבית מעידים על קיום של נזילה בצנרת הפנימית.

היחלשות בזרימת המים- היחלשות נקודתית בזרימת המים, בכיור או באמבטיה, יעידו על הצורך בתחזוקה או החלפה של הכלים הסניטריים. היחלשות בכל פתחי הזרימה של הבית יעידו על תקלה מורכבת יותר בצנרת הראשית.

אין מים חמים- מחסור במים חמים יצביעו על תקלה בדוד כאשר תקלה זו יכולה לנבוע ממספר סיבות, בניהן תקלה בתרמוסטט, הנחשבת לתקלה העשויה להביא לסיכון מהותי, לרבות פיצוץ בדוד.

בין אם מדובר בזיהוי מוקדם מאחת הסיבות הללו ובין אם בתקלה אשר גורמת לנזק ממשי דוגמת פיצוץ בצנרת, סתימה הגורמת למי הביוב לעלות על גדותיהן או אחרת, חשוב לפנות אל אינסטלטור המספק שירות מקצועי בזמינות גבוהה, רצוי אינסטלטור העובד 24 שעות, על מנת להבטיח מענה ואריות בכל שעה על פי צורך.

תדהר אינסטלציה היא חברת אינסטלציה מקצועית ומובילה בירושלים והסביבה המספקת מגוון שירותים ופועלת 24 שעות ביממה לטובת לקוחותיה.