אינסטלטור לאיתור נזילות

האינסטלאטור הוא כמו הרופא של צנרת האינסטלציה של הבית, כאשר אחד מצינורות הבית אינו תקין ויש ממנו נזילה, האינסטלאטור הוא איש המקצוע שיש לו הידע והמקצועי והציוד המתקדם שבעזרתו ניתן לאתר נזילות.

איתור נזילות מתי צריך לעשות ?

יש כאלו המתגוררים בבתים ישנים עם צינורות חלודים, אשר יחליטו להזמין אינסטלטור לאיתור נזילות, מתוך חשש שמא הצינורות הישנים כבר אינם תקינים ויש צורך לבדוק אותם ולמנוע נזקי רטיבות עתידיים.

יש גם את אלו אשר נתקלים פתאום ברטיבות באחד הקירות בבית, ומיד מזמינים אינסטלטור לאיתור הנזילה שבבית, ולמציאת הצינור הפגום שממנו מתרחשת הנזילה שגורמת לרטיבות בקיר.

מקרה אחר שבו אנשים מזמינים אינסטלטור לאיתור נזילות הוא כאשר הם עומדים לעבור לדירה חדשה שקנו במיטב כספם, אך לפני כן הם מעדיפים לבצע בדיקה של הדירה בכל הקשור למצב צנרת המים והביוב בדירה, ולשם כך הם יזמינו אינסטלטור שיבצע גם בדיקה לאיתור נזילות ורטיבות בדירה.

אם פעם לפני כמה עשורים האינסטלאטור היה מאתר את מקור הנזילה באמצעות אמצעים מכניים וידניים, הרי שהיום, ישנו מכשור מתקדם וחדשני, שמתבסס על גלאי קול, הדמיה תרמית, רדארים שחודרים מתחת לפני הקרקע, מצלמות ביוב ועוד. בעזרת כל הציוד המתקדם הנ"ל ניתן למצוא באופן מדויק ומהיר את מקור הנזילה, מבלי שיש צורך להרוס קירות, או להוציא אריחים מיותרים, וכך במהירות ומבלי שנגרם נזק מיותר לבית, יכול כל אינסטלטור לאיתור נזילות למצוא את מקור הנזילה.

חשוב לדעת שלא כל אינסטלטור יכול להיות אינסטלטור לאיתור נזילות, השימוש בציוד המתקדם שקיים היום לשם איתור נזילות, דורש לא מעט הכשרה וידע מקצועי, ואינסטלאטור חובבני או אינסטלטור מזדמן לא ידע כיצד להפעיל מכשירים אלו, וכלל לא בטוח שיהיו בידיו המכשירים הללו.

אז אם וכאשר אתם שוקלים להזמין אינסטלטור לאיתור נזילות, זכרו כי עדיף להזמין איש מקצוע בעל ניסיון, המשתמש בציוד מתקדם ואשר התנסה בלא מעט בדיקות לאיתור נזילות במבנים שונים, ורצוי להתרחק מאינסטלאטורים חאפרים, או אינסטלטורים זולים ללא ציוד מתקדם, משום שהזמנה של אינסטלטור זול עלולה לבסוף לעלות ביוקר ולגרום לא מעט נזק לבית.